Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: środa, 24-02-2021
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Gmina Rudniki

herb

Więcej o Gminie Rudniki: www.Rudniki.pl

Gmina Rudniki leży w północno-wschodniej części województwa opolskiego. W poprzednim układzie administracyjnym kraju należała do województwa częstochowskiego. Od północy graniczy z gminą Pątnów - województwo łódzkie, od wschodu z gminami Krzepice i Lipie - województwo śląskie, od południa z gminą Radłów i od zachodu z gminami Praszka i Gorzów Śl. - województwo opolskie. Rudniki - siedziba Urzędu Gminy - położone są w centralnej części gminy.

Gmina Rudniki liczy: 8.853 mieszkańców, 38 miejscowości, 21 sołectw.

Gmina znajduje się w Otulinie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Blisko stąd do jurajskich zamków, do wspaniałego rezerwatu Węże, do podoleskich lasów. Dlatego Gmina Rudniki stanowi doskonałą bazę wypadową dla grzybiarzy, wędkarzy (m.in. Warta) i amatorów turystyki rowerowej. Została wytyczona i oznakowana Ścieżka rowerowa biegnąca głównie traktami polnymi i leśnymi, przez dziewięć miejscowości. Atutem gminy jest czyste środowisko naturalne.

Poszukujący ciszy i spokoju na pewno znajdą je w gospodarstwach agroturystycznych. Można tam spokojnie spędzać czas w bliskości z naturą lub też jeździć konno. Dużą atrakcją naszej okolicy są zabytki. Piękne drewniane kościoły czy też Zespół Dworski z 1830 roku zrobią wrażenie nie tylko na koneserach sztuki. 

 

 

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 526
W tym miesiącu: 37587
Wszystkich odwiedzin: 4462824

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?