Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: środa, 24-02-2021
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Kino

Chyba każdy z nas doświadczył kiedyś magii kina, tej chwili, gdy gasną światła, na sali robi się kompletnie ciemno, na wielkim ekranie pojawia się obraz, gdzie postacie są większe od nas, a z głośników płynie niesamowity dźwięk. Widz ma wrażenie, że jest jedynym i jednocześnie bezpośrednim świadkiem zdarzeń, które przedstawiane są w filmie, czy to historycznych, czy w kosmosie czy w dżungli.  Ewolucja jaką obserwujemy w nowoczesnym kinie jest fenomenalna. Wszystko jednak ma swoje dobre i złe strony. Drugą stroną medalu nowoczesnego kina jest fakt, że jest to rozrywka przeznaczona w znacznej mierze dla mieszkańców dużych miast.  

„Kino jest jak życie, może być wszędzie, może czaić się za każdym rogiem…” to motto jednego z naszych kin, którego celem jest stworzenie nowej idei  kina odwołującego się do tęsknoty za kameralną wspólnotą, stworzenie takiego kina jako miejsca spędzania czasu z grupą przyjaciół.

„Kino za Rogiem” to alternatywna propozycja zaspokajania  potrzeb kulturowych, gdzie nie tylko animator kina, ale także sam widz ma wpływ na dobór repertuaru.

Opolskie Kino Objazdowe mające swoją siedzibę w Praszce w Kinie "Polonez” proponuje podobną ideę dla kina, aby nawet mieszkańcy małych miejscowości mieli szansę obejrzeć ambitne filmy.

Wpływ kina na widza jest bardzo duży w dzisiejszych czasach. Dobry film bowiem potrafi wzruszyć, zbulwersować, skłonić do chwili refleksji, pobudzić naszą kreatywność, dodać odwagi byśmy mogli znosić trudy codzienności i wzbudzić w nas nadzieję na lepsze jutro. Dlatego zapraszamy Państwa do kin!

 

KINO ZA ROGIEM (RUDNIKI)

KINO POLONEZ (PRASZKA)

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 528
W tym miesiącu: 37589
Wszystkich odwiedzin: 4462826

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?