Uwaga! Ze względu na bardzo słaby zasięg prosimy dzwonić na numer telefonu 34 313 60 15.

 

 

 

Dziś jest: środa, 24-02-2021
Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Górna Prosna - przyroda Gorzów Śląski z lotu ptaka Urząd Miasta i Gminy w Praszce Kościół pw. św. Jadwigi w Biskupicach Dożynki w gminie Rudniki Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda Górna Prosna - przyroda

Ścieżka rowerowa

Rower. Czy może być przyjemniejszy sposób na utrzymanie ładnej figury i zdrowia?

Regularne przejażdżki (3–4 razy w tygodniu) pozwalają bowiem obniżyć poziom „złego” cholesterolu i podwyższyć „dobry”. Równy, jednostajny wysiłek fizyczny może sprawić, że zwiększa się pojemność naszych płuc, krew jest dotleniona, a serce lepiej pracuje. Dzięki temu wzrasta wytrzymałość ogólna organizmu i siła mięśni (szczególnie łydek i ud), a w nocy lepiej się sypia.

Poza tym rower to idealny sposób na dojazd do pracy, dla tych którzy mają taką możliwość, obecnie nawet zimy nie są zbyt srogie, więc można trochę zadbać o swoje zdrowie, figurę i środowisko - tym sposobem upiec trzy pieczenie przy jednym ogniu.

Dzięki rowerowym wycieczkom zwiększa się odporność na zmęczenie, a do tego dużo lepiej znosi się sytuacje stresowe. W dodatku jazda na rowerze daje możliwość obcowania z naszą piękną naturą, wyciszenia się i prawdziwego relaksu (nawet w drodze do pracy). I co ważne – jest odpowiednim rodzajem ruchu dla każdego, niemal bez ograniczeń.

Dla „niedzielnych” turystów, z inicjatywy Gimnazjum Publicznego w Rudnikach na terenie gminy Rudniki została wytyczona i oznakowana ścieżka rowerowa. Rozpoczyna się ona na boisku sportowym w Rudnikach a kończy również w Rudnikach w parku (czytaj więcej….).

Jednak obszar naszego LGD „Górna Prosna” jest obfity w tego rodzaju trasy. Każda gmina posiada boczne ścieżki i polne dróżki, które pokazują uroki naszej natury. Zapraszamy do zajrzenia na nasze szlaki, nie tylko te oznakowane!

100_0102.jpeg Wapiennik w Młynach.jpeg Safarii w Młynach.jpeg Wapiennik w Młynach.jpeg 2-kościół Rudniki.jpeg Lato w pełni.jpeg O zachodzie słońca.jpeg Kościół w Biskupicach - św. Jadwiga 1.jpeg

 

 

 

Szukaj na stronie
Obiekty turystyczne
Pogoda
Kalendarz wydarzeń
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj: 528
W tym miesiącu: 37589
Wszystkich odwiedzin: 4462826

Ankieta Monitorująca Ankieta
monitorująca
realizację LSR

 

 

Mapa serwisu

 

Zagłosuj w sondzie:

Czy podoba Ci się strona www?